පළකල දිනය : Fri, Jun 8th, 2018

මීනගයා දුම්රිය මැදිරිය තුළ සිදුකළ දරු ප්‍රසූතියෙන් වසර 160ක දුම්රිය ඉතිහාසය වෙනස් වූ හැටි !

කොළඹ සිට මඩකලපුව බලා ධාවනය වූ රාත්‍රී තැපැල් දුම්රිය තුලදී පෙරේදා (06) රාත්‍රියේ ගැබිණි කාන්තාවක් පිරිමි දරු ප්‍රසුතියක් සිදුකර තිබිණි.වසර 160ක මෙරට දුම්රිය ඉතිහාසයේ මෙවැනි සිදුවීමක් වාර්තා වූ පළමු අවස්ථාවද මෙය බව වාර්තාවේ.

ධවනය වෙමින් තිබු දුම්රිය තුල විලිරුදාවෙන් පෙලෙනෙ කාන්තාවක් සිටින බවට දුම්රියේ ආරක්ෂක නිලධාරියාට දැනගන්නට ලැබී තිබිණි.

වහාම ක්‍රියාත්මක වූ ඔහු හබරණ පොලීසියට දැනුම් දෙන්නට කටයුතු කර තිබූ අතර පොලිසිය හබරණ රෝහලේ වෛද්‍යවරයාට දැනුම්දී පවුල් සෞඛ්‍ය සේවා නිලධාරිනියක් හා තවත් කාර්ය මණ්ඩලය සමග ගිලන් රථයක් දුම්රිය ස්ථානය වෙත පිටත් යැවීමට කටයුතු කර පොලිස් ජීප් රථයද දුම්රිය ස්ථානයට ළඟාවී තිබේ.

ඒ සමගම ධාවනය වන දුම්රිය හබරණ දුම්රිය ස්ථානයේ නතර කරන ලෙස පොලීසිය දුම්රිය ආරක්ෂක නිලධාරියාට උපදෙස් දී තිබේ.

දුම්රිය නතර කරනවාත් සමග මව දරු ප්‍රසුතිය සිදුකර තිබේ.ඒ අනුව පවුල් සෞඛ්‍ය සේවා නිලධාරිනිය විසින් මව හා දරුවා සෞඛ්‍යාරක්ෂිතව පිටතට ගෙන ගිලන් රථයෙන් රෝහලට ගෙනවිත් රෝහල් ගත කර තිබේ.

මව හදවත් රෝගයකින් පෙළෙමින් සිටීම නිසා ඇයගේ ජීවිතාරක්ෂාව පතා වැඩිදුර ප්‍රතිකාර සදහා දඹුල්ල මුලික රෝහලට මාරුකර යවා තිබේ.දඹුල්ල රෝහලේ නේවාසිකව සිටින මව හා දරුවා යහපත් සෞඛ්‍ය තත්වයෙන් පසුවන බව රෝහලේ වෛද්‍යවරුන් කියා සිටිති.

මෙම ගැබිණි මව හදවත් රෝගී තත්වයෙන් පසුවීම නිසා, දරු ප්‍රසුතියෙදී මවට හා දරුවාට සිදුවිය හැකි අවදානම සලකා වෛද්‍යවරුන්ගේ උපදෙස් මත කොළඹ ප්‍රධාන රජයේ රෝහලක නේවාසිකව සිටියදී වෛද්‍යවරුන්ගේ අවවාද නොතකා රෝහලින් බැහැරව තම සැමියා සමග දුම්රියෙන් තම ගම් ප්‍රදේශය බලා යමින් සිටියදී මෙසේ දරු ප්‍රසුතිය සිදුකර ඇති බවට අනාවරණය වී ඇත.

හබරණ පොලිස් ස්ථාන්ධිපති වසන්ත් පිටිගල මහතාගේ උපදෙස් මත රාත්‍රී පොලිස් රාජකාරියේ දී සිටි නිලධාරීන්ගේ හා හබරණ රෝහල් කාර්ය මණ්ඩලයේ මැදිහත්වීම මත මෙම මවගේ හා දරුවාගේ දිවි රැක ගැනීමට හැකිව තිබෙන දඹුල්ල රෝහල් කාර්ය මණ්ඩලය කියා සිටිති.

ඔබගේ අදහස් උදහස් එක්කරන්න

Back to Top Button