පළකල දිනය : Thu, Jun 14th, 2018

ගලගොඩඅත්තේ ඥානසාර හිමි බරපතල වැඩ සහිතව මාස 6ක් හිරේට !

මාධ්‍යවේදී ප්‍රගීත් එක්නැළිගොඩ මහතාගේ බිරිඳ වන සන්ධ්‍යා එක්නැළිගොඩ මහත්මියට හෝමාගම මහෙස්ත්‍රාත් අධිකරණයේදී බැන මරණ තර්ජනය කළැයි වරදකරුවු බොදු බලසේනා සංවිධානයේ මහ ලේකම් ගලගොඩඅත්තේ ඥාණසාර හිමියන්ට වසරක බරපතල වැඩ සහිත සිර දඬුවම් ලබා දුන් හෝමාගම මහේස්‍ත්‍රාත් උදේශ් රණතුංග මහතා එය මාස හයක කාලයකදී ගෙවී යන පරිදි ක්‍රියාත්මක කිරීමට නියම කළේය.

ඊට අමතරව රුපියල් 3000 ක දඩයක් නියම කළ මහෙස්ත්‍රාත්වරයා සන්ධ්‍යා එක්නැලිගොඩ මහත්මියට රුපියල් 50,000 ක වන්දියක් ගෙවීමටද නියම කළේය.

The General Secretary of the Bodu Bala Sena (BBS) organisation, Venerable Galagoda Aththe Gnanasara Thero, has been sentenced to 1 year rigorous imprisonment to be ended in 6 months, for threatening Sandya Ekneligoda.

ඔබගේ අදහස් උදහස් එක්කරන්න

Back to Top Button