පළකල දිනය : Tue, Aug 13th, 2019

සජිත් විසින් ගෝටාගේ ප‍්‍රතිපත්ති කොපි කරලා

ඇමැති සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා විසින් බදුල්ලේ දී ඉදිරිප්ත කල සිය ප්‍රතිපත්ති ප්‍රකාශනය හිටපු ආරක්ෂක ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා විසින් ඉදිරිපත් කරන ලද ප්‍රතිපත්ති ප්‍රකාශනයේ උපුටාගන්නා දේවල් බව එම පාර්ශව විසින් චෝදනා කරයි.

වියත්මග සංවිධානයේ ප්‍රබලයෙකු වුණ ආචාර්ය නාලක ගොඩහේවා මහතා සඳහන් කරන්නේ ප්‍රමාදවී හෝ සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා විසින් ඉදිරිපත් කරන ලද ආර්ථික ප්‍රතිපත්තිය වටහා ගැනීම සහ පිළිගැනීම සතුටට කාරණාවක් බවයි.

කෙසේ වෙතත් එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ දෙවන පෙළ නායකයන් අනුන්ගේ අදහස් කරන්නට පටන් ගැනීම පමණින් එජාපයේ ප්‍රතිපත්ති වෙනස් කරන්නේදැයි ඔහු ප්‍රශ්න කරයි.

මේ බව සඳහන් කරමින් ඔහු සිය ෆේස්බුක් පිටුවේ තබා ඇති සටහන මෙසේය.

සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා ප්‍රමාද වී හෝ රටට ගැලපෙන ආර්ථික ප්‍රතිපත්තිය ගෝටාභය රාජපක්ෂ මහතා විසින් පැහැදිලි කල , අප කවදත් විශ්වාස කල , ජනතා කේන්ද්‍රීය ආර්ථික ප්‍රතිපත්තිය බව වටහා ගැනීම සතුටකි. ප්‍රශ්ණය තිබෙන්නේ දශක ගනනාවක් තිස්සේ එක්සත් ජාතික පක්ෂය විසින් ක්‍රියාත්මක කල නියෝ ලිබරල් ආර්ථික ප්‍රතිපත්ති වලින් ඉවත්වී අපේ ප්‍රතිපත්ති අනුගමනය කරන්නට ඔහුට සහාය දෙන්නේ කවුද යන්නයි. එක්සත් ජාතික පක්ෂය තුල සිටින ආර්ථික විද්‍යාව පිළිබඳ දැනුමක් ඇති අය දෙවන පෙල නායකයෙක් හුදු ජනප්‍රියත්වය සඳහා අනුන්ගේ අදහස් කොපි කරන්නට පටන්ගත් පමනින් තම පක්ෂයේ ප්‍රතිපත්ති වෙනස් කරන්නට සූදානම්ද ?

– Nalaka Godahewa

ඔබගේ අදහස් උදහස් එක්කරන්න

Back to Top Button