පළකල දිනය : Thu, Jan 23rd, 2020

හමුදාවේ 200ක් ශ්‍රී පාදයට

ශ්‍රි පාද පුද බිම කෙන්ද්‍ර කරගනිමින් ශ්‍රි ලංකා යුධ හමදාවේ බලඇණි කිහිපයක භට පිරිසක් විසින් ශ්‍රි පාද උඩ මළුවේ සිට නල්ලතන්නිය දක්වා වන්දනාකරුවන් විසින් බැහැර කර ඇති පොලිතින් , ප්ලාස්ටික් වතුර බෝතල් ඇතුළු ඝන අපද්‍රව්‍යය පහලට රැගෙන එමේ ශ්‍රමදානයක් (23) දින උදසැන ආරම්භ කලහ.

යුධ හමුදාපති ලුතිනන් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා මහතාගේ උපදෙස් පරිදි ශ්‍රි ලංකා යුධ හමුදාවේ 112 වන බල සේනාවේ බල සේනාධිපති බ්‍රිගේඩියර්ප්‍රසාද් සමරසිංහ මහතාගේ නායකත්වයෙන් යුතුව ශ්‍රි ලංකා යුධ හමුදාවේ බලඇණි කිහිපයක 200 කට ආසන්න භට පිරිසක් මෙම ශ්‍රමදාන කටයුත්තට සහභාගි වි සිටියි.

ශ්‍රි පාද වන්දනා වාරය ආරම්භ වි මාස දෙකකට ආසන්න කාලයක් තුල මස්කෙලිය ප්‍රාදේශිය සභාවේ නල්ලතන්නිය උප කාර්යයාලය මගින්වන්දනාකරුවන් විසින් සහ නල්ලතන්නියේ සංචාරක නිකේතන සහ ආපන ශාලා වලින් බැහැර කර තිබු ප්ලාස්ටික් වතුර බෝතල් ලක්ෂයකට වැඩි ප්‍රමාණයක් එක්රැස් කර තිබුණි.

ශ්‍රි පාද වන්දනා වාරය ආරම්භයේ සිට වෙසක් පොහොයෙන් අවසන් වන තෙක් ශ්‍රි පාද උඩ මළුවේත්, ශ්‍රි පාද මාර්ගයේත් , නල්ලතන්නිය නගරයේත්වන්දනාකරුවන් සහ නල්ලතන්නියේ සංචාරක නිකේතන සහ ආපන ශාලාවලින් බැහැර කරන ප්ලාස්ටික් වතුර බෝතල් ඇතුළු ඝන අපද්‍රව්‍යය ඉවත් කිරිමට

මස්කෙලිය ප්‍රාදේශිය සභාව මෙන්ම රාජ්‍යය සහ රාජ්‍යය නොවන සංවිධාන , පෞද්ගලික ආයතන ඉදිරිපත් වි ඇත.

මස්කෙලිය ප්‍රාදේශිය සභාව ශ්‍රි පාද වන්දනාකරුවන්ගෙන් ඉල්ලා සිටින්නේ ශ්‍රි පාද වන්දනාවේ පැමිණෙන විට ප්ලාස්ටික් වතුර බෝතල් සහ පොලිතින්භාවිතයෙන් තොර ශ්‍රි පාදය කරුණා කරන ලෙසය.

Source – මව්බිම

ඔබගේ අදහස් උදහස් එක්කරන්න

Back to Top Button